Objęliśmy patronatem książkę pt. „Polowanie. Jak się w Polsce niszczy biznes”

Data opracowania raportu: 2023-11-21 08:11:55

Dzisiaj odbyła się premiera książki pt. „Polowanie. Jak się w Polsce niszczy biznes. Kuluary aresztowań polskich biznesmenów”, którą Fundacja Court Watch Polska objęła patronatem. W niej wiele ciekawych wywiadów z przedsiębiorcami, ale nie tylko. Jednym z rozmówców jest prezes organizacji i pomysłodawca Barometru Bezpieczeństwa Prawnego, Bartosz Pilitowski.

To wywiady z przedsiębiorcami i menedżerami, którzy doświadczyli działań polskich służb, prokuratury, zatrzymań, aresztowań, co dotknęło nie tylko ich osobiście i ich rodzin, biznesów, ale także myślę powinno poruszyć inne osoby, ponieważ konsekwencje takich przypadków tak naprawdę oddziałują na całe społeczeństwo. […] Tutaj także znajdują wywiady z sędziami, m.in. z sędzią Piwnik, ale także ze mną na temat tego, jak praktyka aresztowań wygląda w Polsce. - mówi Pilitowski.

Autorzy „Polowania” to Helena Kowalik i Szymon Krawiec, reporterzy z wieloletnim doświadczeniem. Na pytanie dlaczego podjęli się pracy nad tą książką, piszą tak

„Problem bezprawnych zatrzymań, niesłusznych aresztów i wymuszania „haków” trwa od dziesięcioleci. Za przyzwoleniem kolejnych urzędników, prokuratorów, sędziów, ministrów, premierów i prezydentów. Niszczenie jest systemowe – odbywa się zarówno w Polsce powiatowej – wśród małych społeczności uwikłanych w lokalne układy – jak i na szczeblu centralnym, gdzie wydawane są polityczne zlecenia na duże zatrzymania. To problem ponad wszelkimi podziałami.”

Serdecznie zachęcamy do czytania książki. Jest ona dostępna do kupienia na stronie https://ksiazka.wprost.pl/polowanie